צרו קשר

  ּ

  ניקוי פיר אשפה / ניקוי שוט אשפה

  ניקוי פיר אשפה- למען הנוחות , ההיגיינה ובריאות דיירי הבניין

   

  היום הן בגלל הטכנולוגיה והן בשל המודעות הרבה יותר לאיכות הסביבה, ברוב בנייני המגורים רבי הקומות, מותקן פיר אשפה, אשר גם תורם לאיכות חיים ובה ונוחה יותר והן, בשל מחזור נכון של האשפה. ישנם חוקים שיש לעקוב אחריהם בזריקת האשפה באמצעות פיר זה. חל איסור להשליך קרטונים למיניהם בדחיסה, מה שיוביל לסתימת הפיר ואסור להכניס את היד בשל סכנת פציעה חמורה. יש לבצע ניקוי פיר אשפה , באמצעות חברה מנוסה אשר מתחזקת באופן שוטף את הפיר, למניעת סתימות, ריחות רעים וחיידקים אשר עשויים לגרום לזיהום בקרב דיירי הבניין.

   

  יש לזרוק את הפסולת, אל תוך שקפי האשפה וכן, השלכת האשפה בתפזורת, אסורה בשל סיבות היגייניות. כאשר שוט האשפה נסתם, חל איסור לשחרר את הסתימה ללא איש מקצוע ויש להזמין מיד עובד תחזוקה כאשר יש לפנות תחילה לוועד הבניין או לחברה אשר מתחזקת את הבניין באופן שוטף. אם דלת פיר האשפה תקולה, אסור לנסות ולפתוח אותה לבד ויש להזמין גם במקרה זה, איש תחזוקה המתמחה בתיקון ותחזוקת הפיר השייך לכל הבניין. על מנת להימנע מריחות רעים, יש לבצע ניקוי פיר אשפה,ניקוי שוט אשפה אחת לשבוע לפחות, כך שהפיר יהי מתוחזק נכון ואף לא תתכננה בו סתימות לעיתים קרובות.

   

  ניקוי הדחסן של פיר האשפה אחת לחודש

  בפיר אשפה, קיים דחסן שהוא חד תאי או דו תאי. דחסן זה, מתאים למקומות אשר בהם ישנה אשפה בכמויות גדולות. דחסן חד תאי, מתאים להתמודדות עם אשפה רטובה, יבשה וקרטונים. לדחסן, קיימת יכולת למיין את האשפה ולהקל על ביצוע פינוי הפסולת ומחזורה. חדר הדחסן, ממוקם בקומת הקרקע של בנייני מגורים ואסורה הכניסה או התעסקות עם הדחסן, כי אם רק באמצעות איש מקצוע, אשר מומחה גם בנושא של ניקוי דחסני אשפה, המתבצע אחת לחודש. שטיפה יסודית באמצעות חומר ניקוי איכותי אשר מיועד עבור ניקוי פיר אשפה וחומרי חיטוי מתאימים, יתחזקו היטב את הפיר וימנעו בו ריחות רעים.

   

  לרוב, את דחסני האשפה, ממוקמים בחדרי אשפה גדולים ובחדר נפרד מבנין המגורים. מיקומה של דחסנית האשפה, חייב להיות במקום שיהיה רחוק מדיירי בניין המגורים, כך שלא יפריע להם. הפסולת למעשה מגיעה מהשוט,באמצעות צינור הנירוסטה של הפיר עד למכל של הדחסן עצמו. זו הסיבה שיש לבצע תחזוקה שוטפת ונכונה אשר תסייע בנטרול ריחות לא נעימים ומניעת בקטריות או פטריות שיזיקו לבריאותם של דיירי הבניין. יש לדעת, כי את פיר האשפה, מומלץ לנקות אחת לשבוע לפחות ולנקות באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים המתאימים לניקוי ספציפי זה.

   

  כיצד בנוי פיר האשפה ומדוע תחזוקתו היא כה חשובה?

  בתוך פיר האשפה, מחדירים צינור מיוחד ובאמצעות חומרי ניקיון ייעודיים יש להשחיל את צינור השטיפה ולבצע שטיפה יסודית לפי הוראות היצרן, אחת לשבוע. שטיפה זו, תמנע ריבוי של חיידקים ובקטריות למיניהן. הריח הרע שמגיע מהאשפה, מהווה מצב לא נעים ופגיעה באיכות החיים וירידה בערך בניין המגורים. הזנחה בתחזוקת או ניקוי פיר אשפה, כול לגרום לגזי ריקבון, אשר הם אלה המהווים ריח רע בבניין ומקור למחלות זיהומיות. יש לדאוג בנוסף, כי בחדר האשפה של בניין המגורים, תהיה מערכת אוורור שתקנה אספקת חמצן באמצעות סחרור האוויר בחדר זה, מה שאף יסלק את גזי הריקבון.

   

  על מנת לתחזק נכון את פיר האשפה, דחסן האשפה את כל הסביבה ש חדר האשפה, יש למצוא חברה העוסקת בתחום זה כבר שנים. אחת החברות המובילות בתחום, הינה חברת קרן שמש, אשר עוסקת בתחזוקה נכונה של פירי האשפה ודחסניות הזבל על בסיס קבוע. החברה מספקת שירותים נוספים המהווים פתרונות יעילים לאיכות הסביבה, כגון שיווק של דחסני קרטון לחברות ומפעלים, ניקוי חלונות בגובה, ניקוי חלונות בלובי בנייני מגורים,ניקוי שבילי גישה בבניין, ניקוי דחסן ומתן פתרונות בגובה לאיטום ותיקון של בניינים גבוהים ועוד..

   

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ